Hakkımızda

Dünya Gurme Markalarının Türkiye’deki Tek Temsilcisi: Demak Gıda

Temelleri 2001 yılında İstanbul’da atılan Demak Gıda Ltd. bugün dünyanın önde gelen gurme markalarının Türkiye’deki tek temsilcisi konumundadır.İthal ettiği her markanın uluslararası imajını göz önünde bulundurarak pazarlama stratejileri geliştiren Demak Gıda, müşteri memnuniyetini göz ardı etmeden her geçen yıl daha fazla ürünü pazara sunmaktadır. Demak Gıda, bir ESMA (European Sales and Marketing Association) üyesidir.

Misyonumuz

Değişim ve yeniliklere açık ekibimiz ile birlikte gıda sektöründe; müşterilerimiz, distribütörlüğünü yürüttüğümüz iş ortaklarımız ile faaliyet alanları daha geniş kurumsal bir şirket olmak.

Vizyonumuz

Yenilikleri takip eden, müşteri odaklı, dinamik, etik kurallara dayanan rekabetçi anlayışıyla ve en iyiyi başarma arzusuyla sektöründe kalıcı ve lider duruma geçmek.İthalat

Kendi bünyesinde ithalat departmanı bulunan Demak Gıda konusunda profesyonel, İngilizce, Fransızca ve Rumca bilen bir ekibe sahiptir. Bu ekip dünyaca tanınmış seçkin markaları veya dünyada ilk olan ürünleri, süt ve süt ürünlerini, sağlıklı gıdaları, gurme ürünleri ve HORECA ürünlerini de ithal edip pazara sunar.

Her yıl, dünyadaki yeni gıda üreticilerini bularak veri tabanını sürekli güncellemektedir. Ayrıca aktif bir şekilde devam eden pazarlama faaliyetleri ile de müşteri portföyünü ve satışlarını artırmayı hedeflemektedir.

Demak Gıda olarak misyonumuz; müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet sunmaktır. Amacımız ise; rekabete dayalı bu sektörde, kaliteden ödün vermeden müşterilerimiz için en iyi iş ortağı olmak ve ayrıcalıklı hizmetimizin yanı sıra en seçkin ürünleri sunabilmektir. Bu doğrultuda uluslararası platformda, alanında en iyi ürünleri sağlayan çok özel markalar ve tedarikçiler ile iş birliğimiz devam etmektedir. Donanımlı satış ekibimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak, doğru tercihlerde bulunmalarını sağlamak için çalışmaktadır. Özenle seçilmiş uluslararası tedarikçilerimiz ve son 15 yıllık sektör tecrübemiz sayesinde, gurme ürünler konusunda müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak konuma gelmiş bulunmaktayız.

Satış

Demak Gıda’nın satış operasyonları ikiye ayrılır: Perakende ve Horeca. Perakende tarafta; saha ve merchandising ekibimiz sadece ürün dağıtım işini değil aynı zamanda raf düzenlerini ve kontrollerini de sağlarlar. Ankara ve İzmir’de kurumsal ofislerimizle; Antalya, Adana ve Trabzon’da ise iş ortaklarımız yardımıyla ürünlerimizi müşterilerimize iletiyoruz. Horeca kanalımızda ise, işinde uzman Horeca departmanımız vasıtasıyla ürünlerimizi Türkiye’nin en seçkin otellerine, restoranlarına ve cafelerine ulaştırıyoruz.

Ecolife : Organik ve Doğal Gıda

Türkiye 1980’li yılların başında organik sektörle tanışmış önemli bir ihracat ülkesidir. Ancak yurt içinde organik bilinç ve doğal beslenme çok yavaş bir gelişme göstermekteydi. Geçen yıllardan beri yazılı ve görsel medyanın da desteği ile bu sektöre olan ilgi arttı. Doktorlar hamilelere ve yeni doğmuş bebeklerin mamalarında, pürelerinde organik ürün tavsiye etmektedir. Aynı zamanda kanser hastalarına da organik bir yaşam tarzı önerilmekte ve hayatımızın her alanında sağlıklı beslenme hızla yayılmaktadır. Organik üretim, toprağı ve çevreyi de koruduğundan, üreticilerin, devletlerin ve toplumdan her kesimin desteklediği bir sektör haline gelmiştir.

Demak Gıda, Ecolife® Organik markasıyla müşterilerine özenle seçilmiş yüksek kalitede lezzetli ve sağlıklı gıdalar sunarak daha aktif ve mutlu yaşamalarına destek vermeyi amaçlamaktadır.